Amphenol 95278-401A16LF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST SMD T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Amphenol 95278-401A16LF.
IHS
Datasheet2 páginasHace 10 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Amphenol Communications Solutions95278-402-16LF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST SMD Poly Bag
Amphenol Communications Solutions95278-101-16LF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions54202-G30-08
Board Connector, 16 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Surface Mount, TSM Series
Pin Header, Vertical Pin, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Surface Mount, TSM Series
12pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 3.81¦Ìm SMD,P=2.54mm 15.24mm*5.08mm*6.99mm
Descripciones
Descripciones de Amphenol 95278-401A16LF suministradas por sus distribuidores.
Board Connector, 16 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 16 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, Tin plating, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
Conn, Header, 16Pos, 2Row, 2.54Mm, Smt; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Surface Mount Straight; Product Range:Bergstik 95278 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 95278-401A16LF