Amphenol Communications Solutions SFW10S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
IHS
Datasheet8 páginasHace 18 años
Master Electronics
element14 APAC
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-45.62%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-4STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-2STE1LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
Connector, Top Entry, Staggered, 10Circuit, 1.0mmPitch
Descripciones
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 10 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF, with Mount Plate
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
SFW10S-2STME1LF-SFWS | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW10S2STME1LF
CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM SMD / 10 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount
FFC/FPC Connectors 10P TOP SMT,ZIF W/ MOUNTING PLATE
CONN FPC/FFC 10POS 1MM VERT SMD
1.00 MM FFC/FPC CONNECTOR 10CK
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
CONNECTOR, FFC/FPC, 10POS, 1ROW, 1MM; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI SFW-S Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Top; No. of Rows:1 Row