Amphenol Communications Solutions L717SDC37PC309
D Sub Connector, Standard, Plug, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
IHS
Datasheet1 páginasHace 16 años
Datasheet1 páginasHace 16 años
JRH Electronics
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2009-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Conn D-Subminiature M 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Subminiature M 37 POS 1.38mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Sub PIN 37 POS 1.38mm Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal
AmphenolL777RRC37P
D Sub Connector Housing, 37 Ways, D Sub, DC, RR Series, Plug, Metal Body
Amphenol163X10049X
37 Pos Male Crimp Connector Rohs Compliant: Yes |Amphenol Conec 163X10049X
Descripciones
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, 0.109 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Plug
D-Sub Standard Density Connector, Input Output Connectors, Stamped Signal 3A, Straight Solder Cup, 37 Position Plug, 0.76μm (29.921μin) Gold Plating
DSUB, STAMPED SIGNAL 3A, STRAIGHT SOLDERCUP, 37 PIN, 0.76µM (30µ IN) GOLD, BRIGHT TIN SHELL+GROUNDING DIMPLES, 3.05MM (.120IN) CLEAR HOLE / TRAY;
D Sub Conn, Plug, Dc, 37Pos, Solder Cup; D Sub Connector Type:standard; Gender:plug; Product Range:sd Series; No. Of Contacts:37Contacts; D Sub Shell Size:dc; Contact Termination Type:solder Cup; Connector Mounting:panel Mount