Amphenol Communications Solutions DILB18P-223TLF
Conn DIP Socket SKT 18 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
EOL
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
element14 APAC
Datasheet2 páginasHace 9 años
Datasheet2 páginasHace 19 años
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2005-03-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-06-26
LTD Date2027-06-26
Componentes relacionados
IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
TE Connectivity1-2199298-5
IC & Component Socket, 18 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Phosphor Bronze
TE Connectivity1-390261-5
Socket, DIP; Dual Leaf; 18 Pos.; 0.100In.cen.; Thru Hole; 0.300In.; Phosphor Bronze
IC & Component Socket, 16 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Phosphor Bronze
Descripciones
SOCKET DIP DUAL 18POS 2.54MMPITCH THRUHOLE COPPERCNT TINPLATING
18 Position (2 x 9 ) 2.54 mm Pitch Open Frame Through Hole DIP Socket
DIP Socket, Stamped and Formed
IC Socket, DIP18, 18 Contact(s)
CONN IC DIP SOCKET 18POS TINLEAD
IC&Component Sockets SOCKETS DIP
Plugin IC / Transistor Socket ROHS
Light-Duty Full-Extension Slide with Lever-Disconnect
DILB18P-223TLF-DILB ASSEMBLY <CA
Dip Socket, 18 Position, Through Hole; No. Of Contacts:18Contacts; Connector Type:Dip Socket; Pitch Spacing:2.54Mm; Product Range:-; Row Pitch:7.62Mm; Contact Material:Copper Alloy; Contact Plating:Tin Plated Contacts Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions DILB18P223TLF