Amphenol Communications Solutions DILB16P-223TLF
IC & Component Socket, 16 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Copper Alloy
EOL
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
element14 APAC
Datasheet2 páginasHace 9 años
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-2.90%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2005-03-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-06-26
LTD Date2027-06-26
Componentes relacionados
TE Connectivity1-390261-1
Socket, DIP; 6Pins; Dual Leaf; Economy Ladder; 0.3In.; Phosphor Bronze; Tin/Lead
TE Connectivity1-390262-1
IC Socket, DIP24, 24 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 15.24mm Row Spacing, Solder
IC Socket, DIP6, 6 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 0.3inch Row Spacing, Solder
TE Connectivity / AMP390261-5
Connector DIP Socket Socket 18 Position 2.54mm Solder Straight Through Hole Tube
IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
IC Socket, DIP8, 8 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 0.3inch Row Spacing, Solder
Descripciones
Ic Socket, Dip16, 16 Contact(S), 2.54Mm Term Pitch, 0.3Inch Row Spacing, Solder
Connector DIP Socket Socket 16 Position 2.54mm Solder Straight Thru-Hole Tube
SOCKET DIP DUAL 16POS 2.54MMPITCH THRUHOLE COPPERCNT TINPLATING
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN / 16 (2 x 8) Pos DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing Socket Tin Through Hole
DIP SOCKET, 16POS, 2ROW, 2.54MM, TH; No. of Contacts: 16Contacts; Connector Type: DIP Socket; Pitch Spacing: 2.54mm; Product Range: -; Row Pitch: 7.62mm; Contact Material: Copper Alloy; Contact Plating: Tin Plated Contacts; SVH
Dip Socket, 16 Position, Through Hole; Rango De Producto:-; Conector, Tipo:Dip Socket; Núm. De Contactos:16; Espaciado, Paso:2.54Mm; Paso De Fila:7.62Mm; Contacto, Chapado:Estaño; Contacto, Material:Aleación Cobre Zinc |Amphenol Communications Solutions DILB16P223TLF