Amphenol Communications Solutions 69830-026LF
26 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector Blue IDC 26-28 AWG, Stranded or S
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Electro Sonic
Datasheet1 páginasHace 21 años
Factory Futures
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+1.48%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity1-746610-6
Connector, Cable; DIP; 26; PCB; Phosphor Bronze; Thermoplastic; Black; UL 94V-0
TE Connectivity2-215570-0
Conn IDC Connector M 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Reel
Conn IDC Connector PL 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Loose Piece
Amphenol Communications Solutions67997-426HLF
Conn Unshrouded Header HDR 26 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions67996-426HLF
Conn Unshrouded Header HDR 26 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole BergStik® Bag
Descripciones
Descripciones de Amphenol Communications Solutions 69830-026LF suministradas por sus distribuidores.
Conn IDC Connector M 26 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Tube
Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONNECTOR, HEADER, 26POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Quickie 69830 Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows; Contact Material:Phosphor Bronze RoHS Compliant: Yes
CONNECTOR, IDC, TRANSITION, 26WAY; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Header; Product Range:-; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows; Contact Plating:Tin Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Contact Resistance:15mohm; Current Rating:1A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:50Mohm; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-65°C; Withstand Voltage:1000V