Amphenol Communications Solutions 10042867-40MB10ELF
FFC / FPC Board Connector, R/A, ZIF, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, VLH Series, Surface Mount
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Electro Sonic
Datasheet3 páginasHace 10 años
Amphenol ICC / FCI
_legacy Avnet
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Easy-On Ffc/Fpc Connector 0.50Mm Pitch Fd19 Serie |Molex/woodhead 505110-4091
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 28 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications Solutions10051922-3010ELF
Amphenol Communications SolutionsSFV30R-2STBE1HLF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFV34R-3STBE1HLF
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 34 Contacts, Receptacle, FCI SFV-R Series
Descripciones
0.50mm Flex Connector, VLH Series, 40 Position, Lower Side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free Type.
FFC/FPC Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Female, Right Angle, 0.020 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Natural Insulator
CONNECTOR, FPC, R/A, 40POS, 1ROW, 0.5MM; Pitch Spacing:0.5mm; No. of Contacts:40Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:VLH Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Bottom; No. of Rows:1 Row