Allegro MicroSystems ACS759LCB-050B-PFF-T
Current Sensor Current Sensor AC/DC Current 3.3V 5-Pin Case CB-PFF Tube
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
ODG (Origin Data Global)
Datasheet19 páginasHace 6 años
Allegro
Factory Futures
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-10.97%
SímboloFootprint
SnapEDA
Footprint
Cadena de suministros
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2012-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Componentes relacionados
Allegro MicroSystemsACS758LCB-050B-PFF-T
Open Loop Current Sensor AC/DC Current 5V Automotive 5-Pin Case CB-PFF Tube
Allegro MicroSystemsACS758LCB-050U-PFF-T
Allegro MicroSystemsACS770LCB-050B-PFF-T
Open Loop Current Sensor DC Current ±15V 6-Pin Box
SENSOR CURRENT HALL 60A AC/DC / Current Sensor 60A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Descripciones
Descripciones de Allegro MicroSystems ACS759LCB-050B-PFF-T suministradas por sus distribuidores.
ACS759 Series 3 V 50 A 120 kHz Through Hole Hall Effect Current Sensor- CB-5-PFF
For New Designs Use Acs770lcb-050B-Pff-T
Analog Circuit, 1 Func, BICMOS, XSS5
Thermally Enhanced, Fully Integrated, Hall Effect-Based Linear Current Sensor IC With 100 µO Current Conductor and Optimized Performance at 3.3 V