Abracon AIUR-16-560K
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Abracon AIUR-16-560K.
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
Componentes relacionados
RF Choke Wirewound 56uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 0.76A 0.2Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 680mA T/R
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.68A 0.42Ohm DCR T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 34Q-Factor Ferrite 600mA RDL Box
Descripciones
Descripciones de Abracon AIUR-16-560K suministradas por sus distribuidores.
Power Inductors - Leaded FIXED IND 56UH 620MA 162 MOHM TH
UNSHIELDED DRUM CORE INDUCTOR, 56UH, 10%, 0.162OHM, 0.70A, 0
Power Inductor 56uH 0.62A 162mΩ, AIUR-16 , RoHS