Abracon AISC-0805HQ-20NJ-T
Inductor RF Unshielded Wirewound 0.02uH 5% 250MHz 70Q-Factor Ceramic 1.4A 0.055Ohm DCR 0805 T/R
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Abracon AISC-0805HQ-20NJ-T.
Electro Sonic
Datasheet3 páginasHace 6 años
Abracon SCT
Sager Electronics
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-05-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
Componentes relacionados
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.018uH 5% 100MHz Ferrite 1.4A 0.046Ohm DCR 0402 T/R
RF Choke Unshielded Wirewound 0.022uH 100Ohm 5% 10MHz Ferrite 1.3A 0.06Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 50MHz 62Q-Factor Ceramic 1.4A 0.07Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 50MHz 62Q-Factor Ceramic 1.4A 0.08Ohm DCR 1008 T/R
Descripciones
Descripciones de Abracon AISC-0805HQ-20NJ-T suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.02uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Ind 20.00 Nh 1.400 A 55.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0805HQ-20NJ-T
RF Inductors - SMD FIXED IND 20NH 1.4A 55 MOHM SMD