Vishay M70Y103KB25
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.98 X 8.25mm) Pin Thru-Hole Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay M70Y103KB25 herunter.
Newark
Datasheet4 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 15 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 16 Jahren
element14 APAC
Farnell
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-20.45%
Lieferkette
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
TT Electronics89PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89PR10K
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 7519
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics67YR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay M70Y103KB25, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 350V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
VISHAY M70Y103KB25 Trimmer, 10 kohm, 500 mW,10%, 70Y Series, 20 Turns, Through Hole
TRIMMER, 20 TURN 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:20; Resistance Tolerance:± 10%; Series:70Y; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Mounting Type:Through Hole; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, 20 TURN 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:20; Resistance Tolerance:± 10%; Series:70Y; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Approval Category:MIL-R-22097; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:2ohm; External Length / Height:8mm; Full Power Rating Temperature:85°C; Lead Diameter:0.8mm; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:10kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:400V; Voltage Rating VDC:400V