Vishay LVR03R0250FE70
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.025ohm, 0.2739V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay LVR03R0250FE70 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
Newark
element14 APAC
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-02-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-05-22
LTD Date2021-11-22
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.025ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Strip 0.025 Ohm 1% 5W Molded AXL Thru-Hole Bulk
Ohmite13FR025E
Resistor;Wirewound;Res 0.025 Ohms;Pwr-Rtg 3 W;Tol 1%;Axial;Silicone;Cur-Sense | Ohmite 13FR025E
OhmiteWLBR025FE
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWLAR025FE
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 0.025ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay LVR03R0250FE70, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
LVR Series 3 W 0.025 Ohms 1 % 200 PPM Axial Lead Metal Strip Wirewound Resistor
Res Metal Strip 0.025 Ohm 1% 3W Molded AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, PRECISION, 0.025 OHM 1%; Resistance:0.025ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:3W; Voltage Rating:270mV; Temperature Coefficient:± 1000ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:5.21mm; Body Length:14.22mm; Dielectric Strength VAC:1000V; Insulation Resistance:10000Mohm; Lead Diameter:0.813mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:175°C; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +175°C; Package / Case:Axial; Series:LVR03; Temperature Coeff. +:1000ppm/°C; Temperature Coeff. -:1000ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Weight:2g