TE Connectivity CFR16J4M7
Res Carbon Film 4.7M Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CFR16J4M7 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 1 Jahre
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityCFR25J4M7
CFR25 SERIES AXIAL CARBON FILM RESISTOR 4.7MOHMS +/-5% 0.33W -1200 - 0PPM/DEGC
Stackpole ElectronicsCF12JB4M70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 4.7e+06ohm, 350V, 5% +/-Tol, -1500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J4M7
Res Carbon Film 4.7M Ohm 5% 0.5W(1/2W) -1500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Stackpole ElectronicsCF14JB5M10
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 5.1e+06ohm, 350V, 5% +/-Tol, -1500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT4M70
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 4.7MOhm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityCFR25J4M7
Yageo GroupCFR-25JT-52-4M7
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 4.7MOhm 0/ -1500ppm/C
Yageo GroupCFR-25JR-52-4M7
General Type Carbon Film Resistor 4.7MOhm 1/4W 5% Axial T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CFR16J4M7, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
RESISTOR, CARBON FILM, RES 4.7 MEGOHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 5%, AXIAL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 4700000ohm, 200V, 5% +/-Tol, -1200, 0ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 4M7, 5%, 250MW, AXIAL, CARBON FILM; Resistance: 4.7Mohm; Product Range: CFR Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Carbon Film; Temperature Coefficient: -1500ppm/°C to 0ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)