TE Connectivity CAP120ASANG
Power/Signal Relay, SPST-NO, 28VDC (Coil), 150A (Contact), 900VDC (Contact), Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CAP120ASANG herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.75
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity1618408-2
Power/Signal Relay, SPST, 28VDC (Coil), 150A (Contact), 1000VDC (Contact), Panel Mount
TE Connectivity1393315-9
Power Relay 24VDC 141Ohm 130A SPST-NO-DM Flange High Current Relay Automotive
Electromechanical Relay 12VDC 85Ohm 120A SPST-NO (28.5x28.5x36.8)mm Plug-In Power Relay
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CAP120ASANG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Contactor, 1-Pole, Spst-No, 28Vdc, Panel; Load Current Inductive:-; Relay Mounting:Panel; Operating Voltage:600Vdc; Contact Configuration:Spst-No; No. Of Poles:1 Pole; Switching Power Ac3:-; Switching Current Ac1:150A; Coil Voltage Rohs Compliant: Yes |Kilovac Te Connectivity CAP120ASANG
CAP120ASANG=CONTACTOR, SPST-NO Contact Arrangement: SPST NO Contact Current Rating: 150 A Coil Voltage (Max): 28 VDC Coil Voltage Rating: 28 VDC Coil Termination: Flying Lead SPST 150 A 28 VDC | Part Number: CAP120ASANG | Internal Number: 2-1618403-6 | TE Connectivity