TDK-Lambda HWS600-12
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 636W, Hybrid
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK-Lambda HWS600-12 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 6 Jahren
Sager Power Systems
Ciiva
Newark
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-17.92%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
TDK-LambdaHWS300-12
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 324W, Hybrid
TDK-LambdaHWS150-12/HD
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,13A,85-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MOUNT, PFC,156W, HWS SERIES
TDK-LambdaHWS150-12/ME
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 156W, Hybrid
Mean WellDR-75-12
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 76W, Hybrid
Murata Power SolutionsMVAB120-12
Switching Power Supplies Conv Cool 75W 6.25A FanCool 120W 12V 10A
AC/DC Open Frame Power Supply, Fixed, 90 V, 264 V, 60 W, 12 V, 5 A
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK-Lambda HWS600-12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Supply Approvals:ite; No. Of Outputs:1Outputs; Output Power Max:648W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:53A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:- Rohs Compliant: No
PSU, ENCLOSED, 12V, 53A, 636W; Voltage, output:12V; Current, output:53A; Power rating:636W; Voltage, supply min:85V ac; Voltage, supply max:265V ac; Length / Height, external:82mm; Width, external:61mm; Depth, external:165mm; Current, inrush:40A; Efficiency:83%; Regulation, line:48mV; Regulation, load:72mV; Temp, op. max:70°C; Temp, op. min:-10°C; Voltage, output max:14.4V; Voltage, output min:9.6V; Voltage, output ripple and noise pk-pk:150mV; Weight:1.6kg
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Voltage Nominal 1 V = 12 / Output Current 1 A = 53 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 600 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Max. V = 265 / Insulation Voltage kV = 3 / Housing Type = Aluminium / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 83 / MTBF h = 1998996 / Ripple & Noise (V) mV = 120 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 165 / Width mm = 100 / Height mm = 82 / Warranty = Limited Lifetime Warranty