STMicroelectronics STM32L010R8T6
Ultra-low-power value line Arm Cortex-M0+ MCU with 64-Kbyte of Flash memory and 32 MHz CPU
Production
Herstellerseite
Preis und Lagerbestand
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-11.37%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SnapEDA
Fußabdruck
Beschreibungen
Ciiva
MCU 32-Bit ARM Cortex-M0+ RISC 64KB Flash 1.8V to 3.6V 64-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 32MHz, PQFP64
ARM-M0 32MHz LQFP-64(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS
STM32L Series 64 kB Flash 8 KB RAM 32 MHz 32-Bit Microcontroller - LQFP-32
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP / ARM® Cortex®-M0+ series Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
Mcu, 32Bit, 32Mhz, Lqfp-64; Product Range:Stm32 Family Stm32L0 Series Microcontrollers; Architecture:Arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:32Mhz; Program Memory Size:64Kb; Ram Memory Size:8Kb; No. Of Pins:64Pins; Mcu Case Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STM32L010R8T6