STMicroelectronics LD1117ADT12TR
LD1117 Series 1 A 1.2 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator TO-252
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für STMicroelectronics LD1117ADT12TR herunter.
Augswan
Datasheet24 SeitenVor 13 Jahren
Upverter
Nu Horizons
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.47%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
STMicroelectronicsLD1117DT12TR
LD1117 Series 1300 mA 1.2 V Fixed SMT Positive Voltage Regulator - TO-252
STMicroelectronicsLD1117DTTR
LDO Regulator Pos 1.25V to 15V 1.3A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / IC REG LDO ADJ 0.8A DPAK
STMicroelectronicsLD1117DT
5mA Adjustable 1.25V 15V 15V 1.1V@ 100mA,1.15V@ 500mA,1.2V@ 800mA 0.4% 0.2% TO-252 2.4mm
Texas InstrumentsLMS8117ADT-ADJ
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.8V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-252 Rail
Texas InstrumentsLMS8117ADTX-3.3
1A Low-Dropout Linear Regulator 3-TO-252 0 to 125
Beschreibungen
Ldo, Fixed, 1.2V, 1A, 0 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:10V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:1.2V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics LD1117ADT12TR
LDO, FIXED, 1.2V, 1.2A, -0 TO 125DEG C; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 10V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.2V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1.2A; Dropout Voltage Vdo: 1.15V; LDO Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 1.2V 1.2A LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)