Sensata CWD4850-10
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) AC Solid State Relay 80C 90V 33mm 0.024A
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Sensata CWD4850-10 herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 6 Jahren
JRH Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2003-07-15
Verwandte Teile
SensataCWD4850
Relay; SSR; Zero-Switching; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 4-32DC; Vol-Rtg 48-660AC; Pnl-Mnt
Sensata /CrydomHD6050
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 3V 27.9mm 0.002A
Sensata /CrydomH12WD4850
SOLID STATE RELAY, 32 VDC, SPST-NO, 50A/660V, ZERO SWITCHING, H12WD SERIES
Teledyne RelaysSTH48D50
RELAY 24 TO 600 VAC SOLID STATE 50 A 720 A PANEL MOUNT -40 &DEG C
Teledyne RelaysSH48A50
High Industrial Performance Solid-State Relay 10A 265VDC/VAC AC/DC-IN 50A 510VAC AC-OUT
Teledyne RelaysSH60D50
Relay SSR 12mA 32V DC-IN 50A 690V AC-OUT 4-Pin
Beschreibungen
Beschreibungen von Sensata CWD4850-10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Relay;SSR;Random Turn-On;Cur-Rtg 50A;Ctrl-V 4-32DC;Vol-Rtg 48-660AC;Pnl-Mnt
Solid state relay single phase [Crydom] CWD4850-10 Solid state relay single phase
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 50A 660V AC-OUT 4-Pin
SSR RELAY PANEL MOUNT IP20 660VAC/50A 4-32VDC IN INSTAN
Description Solid State Panel Mount Relay Control Voltage Range:4VDC to 32VDC Operating Voltage Range:48Vrms to 660Vrms Load Current:50A Isolation Voltage:4000Vrms Control Voltage Type:DC Relay Terminals:Screw Contacts:SPST-NO
Solid-State Panel Mount Relay; Control Voltage Type:DC; Load Current RMS Max:50A; Load Current RMS Min:0.15Arms; Peak Surge Current:850A; Load Voltage RMS Max:660VAC; Load Voltage RMS Min:48VAC; Contacts:SPST-NO ;RoHS Compliant: Yes
RELAY, SOLID STATE, 50A, 480VAC; Series:CW48; Control Voltage Type:DC; Max Load Current RMS:50A; Min Load Current RMS:0.15A; Current, Surge:850A; Voltage, Load RMS Max:660V; Voltage, Load RMS Min:48V; Terminal Type:Screw Type; Approval Bodies:CSA, VDE, CE; Approval Category:UL Recognised; Control Current Typ:10mA; External Depth:58.4mm; External Length / Height:33mm; I2t:3000s; Leakage Current:1mA; Max Load Current:50A; Min Load Current:0.15A; Output Type:SCR; Resistance, Insulation:1000Mohm; Temp, Op. Max:80°C; Temp, Op. Min:-40°C; Voltage, Blocking:1200V; Voltage, Control DC Max:32V; Voltage, Control DC Min:4V; Voltage, Drop @ Rated Current:1.3V; Width, External:45.7mm; dv/dt:500V/µs