Recom Power RAC03-24SC
RAC01 Series 4 W 24V 90 to 264 VAC AC/DC Single Output Through Hole Power Supply
Obsolete
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Recom Power RAC03-24SC herunter.
Master Electronics
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 7 Jahren
Recom Power
Future Electronics
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.19%
SymbolFußabdruck
Herunterladen
TraceParts
Introduction Date2011-06-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-12-31
Verwandte Teile
Recom PowerRAC06-24SC
6W AC/DC-Converter 'POWERLINE' 3kV reg; V. In: 80-264; V. Out: 24; mA. Out: 250
Recom PowerRAC03-12SC
RAC01 Series 3 W 12V 90 to 264 VAC AC/DC Single Output Through Hole Power Supply
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6W, Hybrid
Texas InstrumentsPTR08100WVD
10-A, 4.5V-14V Input, Non-Isolated, Wide Output, Adjustable Power Module 5-SIP MODULE -40 to 85
Texas InstrumentsPTH04070WAD
Module DC-DC 3.3V/5VIN 1-OUT 0.9V to 3.6V 3A 5-Pin DIP Module Tray
Texas InstrumentsPTH05000WAH
6 A, 5-V Input Wide-Output Adjust Plug-in Power Module 5-Through-Hole Module -40 to 85
Beschreibungen
Beschreibungen von Recom Power RAC03-24SC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 0.125A 3W 5-Pin Tube
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 3W, Hybrid
3W AC/DC-Converter 'POWERLINE' 3kV reg
POWER SUPPLY, AC-DC, 3W,1 ,EMBEDDED SWITCHING,24V DC,125MA
Power Supplies - Board Mount Ac Dc Converters |Recom Power RAC03-24SC
Power Supply,Encapsulated,PCB,24V 3W
RS APAC
AC/DC Power Modules CONV AC/DC 3W 80-264VIN 24VOUT
AC/DC Converter, 3W, 24V, REG; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:3W; Voltage - 1:24V; Current 1:125mA;
AC/DC CONVERTER 90-264V TO 24V