Panasonic ETQP4M100KFM
Ind Power Chip Shielded/Molded Wirewound 10uH 20% 100kHz Metal 6A (7.4 X 7 X 4.8mm) T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ETQP4M100KFM herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Future Electronics
Newark
Electro Sonic
Panasonic SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-10.28%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ETQP4M100KFM, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 2928
6A 10uH Integrated molded inductor ±20% 9.6A SMD,7.4x7mm Power Inductors ROHS
Inductor, Aec-Q200, Shld, 10Uh, 4.5A; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):4.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):9.6A; Product Range:Pcc-M0748M-Le Series; Dc Resistance Max:0.0396Ohm; Product Length:7.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ETQ-P4M100KFM