Panasonic ERA3ARB1821V
Res Thin Film 0603 1.82K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA3ARB1821V herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-49.72%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Verwandte Teile
Yageo GroupRT0603BRB072KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±10ppm/℃ 2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3ARB202V
Res Thin Film 0603 2K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3ARB1691V
Res Thin Film 0603 1.69K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA3ARB1911V
Res Thin Film 0603 1.91K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.82kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD071K82L
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA3ARB1821V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 1.82K OHM, 0.1%, 0603, 10 PPM, 7 INCH REEL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1820ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 1820½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, Aec-Q200 Era Series, 1.82 Kohm, 100 Mw, 0.1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3ARB1821V
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603
Panasonic ERA3ARB1821V - High Precision Chip Resistors
RES, 1K82, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.82kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device