Panasonic EEUFS1C472S
Panasonic EEUFS1C472S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic EEUFS1C472S herunter.
JRH Electronics
Datasheet4 SeitenVor 8 Jahren
TME
Newark
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic EEUFS1C472S, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum 4700uF 16V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 3300mA 10000 hr 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
AL ELECTROLYTIC CAPACITOR FS 16V 4700UF | Panasonic Electronic Components EEU-FS1C472S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 3300mA 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors, 4700uF, 16V, -40 to 105¡C
Panasonic SCT
FS A Series 16 V 4700 uF 105°C 16 x 20 mm LS=7.5 mm Electrolytic Capacitor