Panasonic EEUFR1J101L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic EEUFR1J101L herunter.
Future Electronics
Datasheet5 SeitenVor 10 Jahren
Newark
Farnell
Master Electronics
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2012-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEUFR1H101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1H101B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKZM500ETD101MHB5D
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 724mA 8000h 105C Ammo
United Chemi-ConEKY-800ELL101MJ16S
Cap Aluminum Lytic 100uF 80V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 7000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-800ETD101MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic EEUFR1J101L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 63V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Panasonic EEUFR1J101L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 20%, 63V, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 741mA 8000h 105C Bulk
Cap Aluminum 100uF 63V 20% Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 741mA 8000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
Panasonic EEUFR1J101L Electrolytic capacitor Radial 100µF 63V Ø8mm 20% Tape cut
Cap Alum 100Uf 63V 20% 8 X 15Mm Rdl Smd 3.5Mm 741Ma Rohs Compliant: Yes
FR-A Series 63 V 100 uF 105°C 8 k Hrs Radial Aluminum Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitors, 100uF, 63V, -40 to 105¡C