onsemi FST3244QSCX
Lead Free RoHS Compliant Single Supply Surface Mount Bus Switch -40C~85C 64mA 241.2mg 5V
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi FST3244QSCX herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 18 Jahren
onsemi
DigiKey
Augswan
Fairchild Semiconductor
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date1997-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2010-09-23
LTD Date2011-03-23
Verwandte Teile
Lead Free RoHS Compliant Single Supply Surface Mount Bus Switch -40C~85C -128mA 241.2mg 5V
Bus Driver, CBT/FST/QS/5C/B Series, 4-Func, 1-Bit, True Output, CMOS, PDSO16
Diodes Inc.PI5C3384QE
4.75V~5.25V SSOP-24-150mil-0.635mm Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers ROHS
Diodes Inc.PI5C3861QEX
Bus Driver, CBT/FST/QS/5C/B Series, 1-Func, 10-Bit, True Output, CMOS, PDSO24
Diodes Inc.PI3B3126QEX
SSOP-16-150mil-0.635mm Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi FST3244QSCX, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Bus Driver, CBT/FST/QS/5C/B Series, 2-Func, 4-Bit, True Output, CMOS, PDSO20
QSOP-20 Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers ROHS
Bus Switch IC; Logic Type:Bus Switch; Logic Family:CMOS; Logic Base Number:3244; On Resistance, Rds(on):4ohm; Turn Off Time:6.2ns; Turn On Time:5.6ns; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:5.5V; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes
The FST3244 switch provides eight-bits of high-speed, CMOS, TTL-compatible bus switching in a standard ’244 pin-out. The low on resistance allows inputs to be connected to outputs without adding propagation delay or generating additional ground bounce noise. The device is organized as two four-bit switches with separate /OE inputs. When /OE is LOW, the switch is ON and port A is connected to port B. When /OE is HIGH, the switch is OPEN and a high-impedance state exists between the two ports.