Nichicon UCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UCS2D331MHD herunter.
Future Electronics
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 10 Jahren
Nichicon SCT
Newark
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-87.61%
Stock
17,462
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
1.61 A
1.43 A
Height - Seated (Max)
35.5092 mm
35.5092 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEU-EE2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
KYOCERA AVXUCS2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXG201ELL331MMP1S
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1430mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-ED2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 200 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
PanasonicEEU-EE2D331
United Chemi-ConEKXG161ELL331MMN3S
Cap Aluminum Lytic 330uF 160V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1390mA 10000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UCS2D331MHD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 330UF 200V DC, CS SERIES 10000H 18(DIA.)X35.5MM
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3220mA 10000h 105C Bulk
330uF 200V 卤20% 1.61A@120Hz Plugin,D18xL37mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CS Series 330 F 200 V 105 °C Ø 18 x 35.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330Uf, 200V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):200V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UCS2D331MHD