Microchip EMC2101-ACZL-TR
Single Fan Controller W/ Internal And External Sensor, I2C/SMBUS8 MSOP 3X3MM T/r
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Microchip EMC2101-ACZL-TR herunter.
Electro Sonic
Datasheet57 SeitenVor 16 Jahren
Microchip
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow.cn
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-20.11%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Projected EOL Date2034-03-30
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationSingapore
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.0060
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Verwandte Teile
MicrochipMIC2025-1YMM
USB Power SW Hi Side/DIST Single 2.7V to 5.5V 0.7A 8-Pin MSOP Tube
1 MHZ, 1.6A SWITCH, 0.65V START-UP SYNC BOOST REGULATOR,INPUT TO OUTPUT BYPASS, ADJUSTABLE
MicrochipMIC2544-1YMM
USB Power SW Hi Side/DIST Single 2.7V to 5.5V 0.1A to 1.5A 8-Pin MSOP Tube
Boost Converter, Sync-Rect, PFM, DC-DC, 600 mA, with True-Cutoff and Ring-Killer
LDO Regulator, 100 mA, 30V, Micropower, with Shutdown Vout: 5.0 or Adj.; 0.5%
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra High Accuracy, Low Iq, 500 mA, V out : 3.3 V
Beschreibungen
Beschreibungen von Microchip EMC2101-ACZL-TR, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
e3 ADC (Sigma Delta) Comparator Fan Control Multiplexer Register Bank Tape & Reel (TR) EMC2101 thermal monitor ±3C(Max) 3.2mm 300muA 3.6V
IC, FAN CONTROLLER, DAC/PWM, MSOP-8; Motor Type: PWM; No. of Outputs: 1Outputs; Output Current: -; Output Voltage: -; Driver Case Style: MSOP; No. of Pins: 8Pins; Supply Voltage Min: 3V; Supply Voltage Max: 3.6V; Operating Tempe