Microchip AT89LP4052-20SU
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC / 8051 series Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH 20-SOIC
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Microchip AT89LP4052-20SU herunter.
Farnell
Datasheet94 SeitenVor 16 Jahren
Microchip
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+79.21%
3DHerunterladen
SnapEDA
Fußabdruck
Lieferkette
Projected EOL Date2039-11-12
Country of AssemblyChina
Country of FabricationUnited States of America
Country of OriginChina
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.0015
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Verwandte Teile
MCU 8-bit 8051 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin SOIC W Tube
8051 MCU, 4K ISP FLASH, 20-PIN - 8051 MCU, 4K FLASH 24MHZ, SOIC, IND, GRN
MCU 8-Bit 89C 8051 CISC 4KB Flash 5V 20-Pin SOIC W - Rail/Tube
Silicon LabC8051F860-C-GS
MCU 8-bit 8051CISC 8KB Flash 2.5V/3.3V Automotive AEC-Q100 16-Pin SOIC Tube
Silicon LabC8051F865-C-IS
MCU 8-Bit C8051F86x 8051 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin SOIC Tube
Silicon LabC8051F860-C-GSR
MCU 8-Bit C8051F86x 8051 CISC 8KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin SOIC T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Microchip AT89LP4052-20SU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AT89LP Series 4 KB Flash 256 B SRAM 20 MHz 8-Bit Microcontroller - SOIC-20
IC, 8BIT MCU, MCU 5X, 20MHZ, 20-SOIC Controller ;Family/Series: C51/C251 Core Size: 8 bit No. of I/O's: 15 ;Program Memory Size: 4 KB RAM Memory Size: 250Byte ;CPU Speed: 20MHz No. of Timers: 2 Peripherals: Comparator
MCU, 8BIT, 8051, 4K FLASH, 20SOIC; Product Range: 8051 Microcontrollers; CPU Speed: 20MHz; Program Memory Size: 4KB; RAM Memory Size: 256Byte; No. of Pins: 20Pins; MCU Case Style: SOIC; No. of I/O's: 15I/O's; Embedded Interface