Fairview Microwave FMBL1004
100 MHz to 520 MHz Balun at 50 Ohm to 25 Ohm Rated to 100 Watts in a SMT (Surface Mount) Pack-
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Fairview Microwave FMBL1004 herunter.
Newark
Datasheet4 SeitenVor 10 Jahren
Beschreibungen
Beschreibungen von Fairview Microwave FMBL1004, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
The FMBL1004 is part of a family of 100 watt surface mount baluns. It converts between a 50 ohm unbalanced signal (one signal referenced to ground) and balance signals (two 50 Ohm signals referenced to each other, 25 Ohms referenced to ground). These baluns have many useful applications. For example, when matching to low impedances (like transistors), these baluns allows improved matching to applications like push-pull amplifiers with improved bandwidth, and losses while providing second harmonic cancelation.