Broadcom HCPL-3150-060E
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP / Optocoupler Drive Push-Pull 1-CH 30V 1500V 8-Pin PDIP Tube
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Broadcom HCPL-3150-060E herunter.
JRH Electronics
3-Monats-Trend:
+0.00%
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Introduction Date1998-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Broadcom6N136
Optocoupler, Transistor Output, 1 Channel, DIP, 8 Pins, 25 mA, 2.5 kV, 19 %
VishaySFH6135
SFH6135 Series 25 V 5300 Vrms Transistor Output Optocoupler - DIP-8
VishaySFH6136
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin PDIP Tube
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin PDIP
Lite-On6N135
Lite-On4N37
Single Channel 30 V 1500 Vrms Through Hole Transistor Output Optocoupler -DIP-6
Beschreibungen
Beschreibungen von Broadcom HCPL-3150-060E, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
0.5 AMP OUTPUT CURRENT IGBT GATE DRIVE OPTOCOUPLER Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
500ns 15V 500ns,500ns 500ns DIP-8 9.65mm*6.35mm*3.56mm
OPTOCOUPLER 1CH 0.6A IEC 8-DIP
OptoCouplers & OptoIsolators 0.5A IGBT Gate Drive
GATE DRIVE OPTOCOUPLER, IEC+LF
OPTOISO 3.75KV 1CH GATE DVR 8DIP
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Gate Drive; Input Current Max:16mA; Output Voltage Max:27V; Package/Case:8-DIP; Common Mode Ratio:15 kV/uS; Common Mode Voltage Vcm:1500V ;RoHS Compliant: Yes