Bourns SDR1006-182KL
Inductor Power Wirewound 1.8mH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 170mA 6.8Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SDR1006-182KL herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor, ferrite,1.8Mh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-182KL
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1.8mH 10% 1KHz Ferrite 158mA AXL
Inductor Power Drum Core 1800uH 10% 1KHz Ferrite 0.16A 6.12Ohm DCR RDL Bulk
General Purpose Inductor, 1800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Wirewound 1800uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.39A 5.3Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 1800uH 10% 1KHz 0.12A 14Ohm DCR AXL T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SDR1006-182KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 1800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
SDR1006 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ FERRITECORE,1.8 MH +/-10%WIREWOUND 170MA IDC
INDUCTOR, 1.8MH, 10%, 0.17A, SMD; Inductance: 1.8mH; RMS Current (Irms): 170mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 380mA; Product Range: SDR1006 Series; Power Inductor Case: 9.8mm x 9.8mm x 5.8mm; DC