Bourns SDR0906-4R7ML
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SDR0906-4R7ML herunter.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 3.7A 0.03Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 4A 0.022Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 3.2A 0.033Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Molded Wirewound 4.7uH 20% 3.7A 0.058Ohm DCR 2220 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz 3.5A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 2.7A 0.0574Ohm DCR 2220 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SDR0906-4R7ML, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inductor, ferrite,4.7Uh,20+% Tol,20-% Tol,4149-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0906-4R7ML
FIXED IND 4.7UH 3A 50 MOHM SMD
IND UNSHLD WIREWOUND 4.7UH 20% SMD
3A 4.7uH ±20% 4.8A SMD-8P,10.5x11mm Power Inductors ROHS