Bourns SDR0403-680KL
Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 460mA T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SDR0403-680KL herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Electro Sonic
Factory Futures
3-Monats-Trend:
-3.58%
Verwandte Teile
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.45A 0.76Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.31Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 0.3A 1.85Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENCBC3225T680KR
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 100KHz Ferrite 0.41A 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz Ferrite 1.5A AXL Bag
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SDR0403-680KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Inductor; Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:0.68Arms; DC Resistance Max:1.12ohm; Inductance:68µH; Inductance Tolerance:±10%; Inductor Type:Power; Q Factor:20; Self Resonant Frequency:11MHz; Series:SDR0403 ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SMD, 68UH, 0.68A; Inductance:68µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.12ohm; DC Current Rating:460mA; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:20; Resonant Frequency:11MHz; Saturation Current Ic:0.68A; Test Frequency:2.52MHz