Bourns MF-SM250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 15V 100A 1.9W 25s 0.024Ohm SMD Solder
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns MF-SM250-2 herunter.
Newark
Datasheet7 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 10 Jahren
Electro Sonic
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.31%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityRUEF250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm T/R
TE ConnectivityRUEF250U-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm
TE ConnectivityRUEF250-AP
Ptc Resettable Fuse 100A 30V Ammo Pack/Circuit Protection |Raychem Te Connectivity RUEF250-AP
LittelfuseRF2778-000
Resettable Fuses - PPTC RUEF RADIAL RESETTABLE FUSE
LittelfuseRF2762-000
PTC Resettable Fuse, 0.07ohm, Through Hole Mount
30V 2.5A 100A -40¡Í~+85¡Í 5A 20m´Î 10.3s 70m´Î Radial Leaded Resettable Fuses ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns MF-SM250-2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
PTC fuse, self-resetting, SMD, 15 V (DC), 100 A, 5 A (trip), 2.5 A (hold), MF-SM250-2
SMD Resettable Fuse, PPTC, 3425 (8763 Metric), MF-SM, 15 V, 2.5 A, 5 A, 25 s
FUSE, RESETTABLE, 0.25A, 0.374X0.264X0.125", SMT, 15VDC, DCR 0.024 OHMS, PCB
SMD Resettable Fuses 15Volts 100Amps Hold 2.5A Trip 5A
PTC Resettable Fuse, 0.024ohm, Surface Mount
PTC Resettable Fuse 100A 15V T/R
Avnet Japan
FUSE, RESET PTC, 15V, 2.5A, SMD, REEL; Thermistor Mounting: SMD; Product Range: MF-SM Series; Holding Current: 2.5A; Tripping Current: 5A; Voltage Rating: 15V; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C;
Fuse, Resettable Ptc, 15V, 2.5A, Smd, Full Reel; Pptc Case Style:3425 (8763 Metric); Product Range:Mf-Sm Series; Voltage Rating:15Vdc; Holding Current:2.5A; Trip Current:5A; Time To Trip:25S; Current Rating Max:100A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MF-SM250-2.