Intel / Altera 5M80ZE64C5N
CPLD MAX® VFamily 64Macro Cells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Intel / Altera 5M80ZE64C5N herunter.
IHS
Datasheet166 SeitenVor 15 Jahren
element14 APAC
Augswan
element14
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Malaysia, Taiwan, USA, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2011-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Intel / Altera5M40ZE64C5N
CPLD MAX® V Family 32 MacroCells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Beschreibungen
Beschreibungen von Intel / Altera 5M80ZE64C5N, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CPLD MAX® V Family 440 Macro Cells 118.3MHz 1.8V Automotive 144-Pin TQFP / IC CPLD 64MC 7.5NS 64EQFP
IC, CPLD, MAX V, 80 LE, 64EQFP; CPLD Type: FLASH; No. of Macrocells: 64; No. of I/O's: 54I/O's; Logic Case Style: QFP; No. of Pins: 64Pins; Frequency: 118.3MHz; Supply Voltage Min: 1.71V; Supply Voltage Max: 1.89V; Propagation D
CPLD, FLASH, 54 I/O, TQFP-54; CPLD Type:FLASH; No. of Macrocells:64Macrocells; No.of User I/Os:54I/O s; IC Case / Package:TQFP; No. of Pins:64Pins; Speed Grade:5; Process Technology:-; IC Mounting:Surface Mount; Qualification:- RoHS Compliant: Yes